نحوه ی نصب مودم
نویسنده : ، موضوعات : مطالب ، 7 ساعت پیش ارسال شده ، بدون نظر

دو مرحله :

آماده سازی برای نصب

نصب کردن

 

 

ترفند ها به شما آموزش می دهد که چگونه برای محل کار یا خانه ی خود, مودم اینترنت نصب کنید. اگر می خواهید Wi-Fi داشته باشید، باید یک روتر خریداری کنید و مودم را به روتر وصل کنید.

 

مرحله ی اول : آماده سازی برای نصب

مودم

 1. اطمینان حاصل کنید که مودم با اشتراک اینترنت شما سازگاری داشته باشد. اگر چه خیلی کم اتفاق می افتد اما بعضی از مودم ها هنگام اتصال به یک شرکت اینترنتی خاص (مثلا Comcast) با مشکل مواجه می شوند. اگر امکان دارد قبل از خرید با دوبار کلیک کردن روی جزئیات مودم , سازگاری اش را با اشتراک اینترنت فعلی خود بررسی کنید. اگر متوجه شدید که با هم سازگاری ندارند, مودم دیگری انتخاب کنید و یا اینکه اشتراک اینترنت خود را تغییر دهید.

پریز برق

 1. پریزمورد نظر برای اتصال مودم درون اتاق خود را پیدا کنید. این پریز فلزی است و سوراخ کوچکی وسط آن وجود دارد. معمولا این پریزها در اتاق های پذیرایی و اتاق خواب, روی دیوار و نزدیک سطح زمین قرار دارند.

در برخی موارد, ممکن است سیمی به این پریز ها متصل باشد.

 

 1. برای نصب مودم، یک مکان را انتخاب کنید. مودم باید در جایی نسبتا بالا قرار بگیرد ( مانند بالای کتابخانه و …) هم چنین باید به پریز به قدری نزدیک باشد تا بتوانید بدون کشیدن یا خم شدن کابل, اتصال داشته باشید.

هم چنین در نزدیک کابل نیاز به پریز برق دارید.

کابل های مودم

 1. اطمینان حاصل کنید که همه پریز های لازم اطراف مودم شما وجود داشته باشد. به طور کلی یک مودم برای اتصال به یک کابل هم محور احتیاج دارد. هر دوی این کابل ها باید به مودم شما متصل شوند.

اگر می خواهید مودم را به روتر متصل کنید نیز به یک کابل اترنت نیاز خواهید داشت.

اگر کابل هم محور مودم شما کوتاه است, کابل دیگری بخرید تا بتوانید مودم را به راحتی در جای مناسب قرار دهید.

 

 1. دستورالعمل های مودم خود را مطالعه کنید. هر مودم منحصر به فرد است و ممکن است شما برای نصب مودم خود لازم باشد کار های دیگری نیز انجام دهید که در این مقاله ذکر نشده باشد. مطالعه ی طریقه ی نصب مودم به شما کمک می کند تا از مرحله به مرحله ی نصب مودم خود آگاه باشید.

 

 

مرحله ی دوم : نصب کردن

کابل متصل به پریز

 1. یک طرف کابل هم محور را به پریز متصل کنید. هر طرف کابل هم محور به سوزن شبیه است. بخش سوزن مانند کابل وارد پریز می شود. کابل هم محور را به درستی به پریز متصل کنید و اطمینان حاصل کنید که کابل کاملا محکم است.

کابل متصل به مودم

 1. طرف دیگر کابل هم محور را به ورودی مودم خود متصل کنید. در پشت مودم, ورودی را مشاهده خواهید کرد. کابل هم محور را به ورودی مودم متصل کنید و اطمینان حاصل کنید که کابل به قدر کافی محکم متصل شده باشد.

 

 1. کابل برق مودم را به یک منبع تغذیه برق وصل کنید. این مهم است که قبل از متصل کردن کابل به مودم , آن را به برق متصل کنید زیرا این کار از آسیب دیدن مودم شما جلوگیری می کند.

اتصال کابل برق به مودم

 1. طرف دیگر کابل برق را به مودم متصل کنید. ورودی برق مودم معمولا در پشت آن قرار دارد اما اگر نتوانستید ورودی آن را پیدا کنید به سراغ دفترچه ی راهنما بروید.

 

 1. مودم را در محل مورد نظر خود قرار دهید. در حالیکه کابل ها به مودم متصل هستند, آن را در محل مورد نظر قرار دهید. توجه داشته باشید که نباید هیچگونه کشیدگی در کابل ها به وجود بیاید.

روتر

 1. مودم را به روتر متصل کنید. اگر روتر Wi-Fi دارید و می خواهید آن را به مودم جدید خود متصل کنید از کابل اترنت استفاده کنید و یک طرف کابل مربع مانند را به مودم و طرف دیگر آن را به “INTERNET” یا ورودی مربع مانند در روتر متصل کنید. زمانیکه روتر به برق متصل شود, چراغ آن روشن می شود.

قبل از اینکه سعی کنید به اینترنت متصل شوید چند دقیقه به مودم و روتر فرصت دهید تا راه اندازی شوند. اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید, می توانید به صورت مستقیم از طریق کابل اترنت به مودم متصل شوید.

 

 

 

 

آموزش نصب مودم, اینترنت, چگونه یک مودم را وصل کنیم, مودم, مودم اینترنت, نحوه ی نصب مودم, نحوه ی نصب مودم وای فای, نصب مودم, نصب مودم اینترنت, نصب مودم وای فای, نصب وای فای, وای فای,
+ نحوه ی نصب مودم
چگونه می توان روغن گیاهی تهیه کرد؟
نویسنده : ، موضوعات : مطالب ، 8 ساعت پیش ارسال شده ، بدون نظر

 

راهی آسان و ساده برای تهیه روغن گیاهی:

 

 

مواد لازم :

تخمه ی آفتابگردان

آب

 

مراحل

 

 1. پوست تخمه ها را با آسیاب یا مخلوط کن جدا کنید. سعی کنید تخمه ها سالم بمانند.

دانه های تخمه آفتاب گردان

 1. دانه ها را درون آب بریزید تا پوست های اضافی جدا شوند.

 

 1. آب آن را خالی کنید و تخمه ها را در ظرفی بریزید.

 

 1. فر را به دمای 300 درجه برسانید.

دانه های قهوه ای آفتاب گردان

 1. دانه ها را درون سینی فر بریزید و حدود 30 دقیقه صبر کنید تا تخمه ها به رنگ قهوه ای درآیند.

 

 1. صبر کنید تا تخمه ها سرد شوند, سپس آنها را خرد کنید.

 1. در ظرف آب بریزید و اجازه دهید تا آب به جوش آید. سپس تخمه های خرد شده را به آب جوش اضافه کنید. وقتی روغن آن روی آب آمد, آن را با قاشق جمع آوری کنید.

 

 1. روغن را در ظرف دیگری بریزید, در آن را ببندید و در محل خشک نگهداری کنید.

 

 

 

آفتاب گردان, تهیه روغن آفتاب گردان, چگونه می توان روغن گیاهی تهیه کرد, روغن, روغن آفتاب گردان, روغن خوراکی, طرز تهیه روغن آفتاب گردان, طرز تهیه روغن آفتاب گردان در منزل,
+ چگونه می توان روغن گیاهی تهیه کرد؟
چگونه بفهمیم که حساب Gmail ما هک شده است یا خیر؟
نویسنده : ، موضوعات : مطالب ، 9 ساعت پیش ارسال شده ، بدون نظر

 

دو بخش :

– بررسی تنظیمات حساب کاربری شما

– تغییر دادن رمز عبور

 

حریم خصوصی ایمیل هر روز بیشتر و بیشتر مورد توجه قرار گرفته می شود. ایمیل ها برای دسترسی به سایت های مختلف, به خصوص سایت های حاوی اطلاعات شخصی فرد مانند اطلاعات کارت های بانکی, آدرس شخصی و شماره تلفن استفاده می شوند.

 

 

 

بخش اول : بررسی تنظیمات حساب کاربری شما

حساب کاربری

 1. وارد حساب کاربری Gmail خود شوید. رمز عبور Gmail به حروف کوچک و بزرگ حساس است. رمز عبور “password” با رمز عبور “PASSWORD” یکسان نیست.

نماد حساب کاربری

 1. روی نماد حساب کاربری خود کلیک کنید. این نماد در گوشه ی سمت راست مرورگر شما قرار دارد.

گزینه ی “My Account”

 1. روی گزینه ی “My Account” کلیک کنید.

 1. روی گزینه ی “Sign-in & security” کلیک کنید.

Device activity & notifications

 1. روی “Device activity & notifications” کلیک کنید. این گزینه در سمت چپ صفحه قرار دارد.

گزینه “Review events”

 1. از پایین گزینه ی “Recent security events” روی گزینه ی “Review events” کلیک کنید. در این قسمت تمام فعالیت های خود را طی 28 روز گذشته مشاهده خواهید کرد.

بازگشت به صفحه قبل

 1. برگردید. روی گزینه ی بازگشت ( فلش سمت چپ ) کنار آدرس URL کلیک کنید.

Review devices

 1. از پایین گزینه ی “Recently used devices” روی گزینه ی “Review devices” کلیک کنید.

گزینه Secure your account

 1. حساب کاربری خود را ایمن کنید. اگر هر گونه اثری از ورود غیر مجاز به حساب کاربری خود دیدید, از بالای صفحه روی گزینه ی “Secure your account” کلیک کنید.

 

 

بخش دوم : تغییر دادن رمز عبور

حساب کاربری

 1. وارد حساب کاربری Gmail خود شوید.

نماد حساب کاربری

 1. روی نماد حساب کاربری خود کلیک کنید. این نماد در گوشه ی سمت راست مرورگر شما قرار دارد.

گزینه ی “My Account”

 1. روی گزینه ی “My Account” کلیک کنید.

*

 1. روی گزینه ی “Sign-in & security” کلیک کنید.

Password & sign-in method

 1. روی گزینه ی “Password & sign-in method” کلیک کنید.

Password

 1. روی گزینه ی “Password” کلیک کنید.

وارد کردن رمز قبلی

 1. رمز عبور قبلی خود را وارد کنید.

وارد کردن رمز جدید

 1. رمز عبور جدید خود را وارد کنید.

 

 1. روی گزینه ی “Change password” کلیک کنید.

 

 1. تمام دستگاه هایی که قبلا به ایمیل شما دسترسی داشته اند, از حساب شما خارج می شوند.

 

 1. دوباره با استفاده از رمز جدید وارد حساب خود شوید.

 

 

 

gmail, اکانت gmail, امنیت, امنیت اطلاعات, جلوگیری از هک ایمیل, جلوگیری از هک شدن, چگونه بدانیم هک شده ایم, چگونه بفهمیم ایمیل ما هک شده است, چگونه بفهمیم که حساب Gmail ما هک شده است یا خیر, حساب کاربری جیمیل, هک, هک ایمیل, هک حساب جیمیل, هک شدن ایمیل, هک شدن حساب جیمیل,
+ چگونه بفهمیم که حساب Gmail ما هک شده است یا خیر؟
حذف برنامه های نصب شده در سیستم عامل  Linux
نویسنده : ، موضوعات : مطالب ، 11 ساعت پیش ارسال شده ، بدون نظر

حذف برنامه های قدیمی در بیشتر دستگاه های جدید یکی از مهم ترین کار ها به شمار می رود. برنامه های قدیمی فضای دستگاه شما را اشغال می کنند و سرعت آن را کاهش می دهند. برنامه هایی که در اجرا مشکل دارند ممکن است برای سیستم شما نیز مشکل ایجاد کنند. حذف برنامه ها معمولا کار ساده ای است. اگر در حذف برنامه ها مشکل دارید, راه حل مشکل شما اینجاست.

Terminal

 1. terminal را باز کنید. شما می توانید برنامه ها را از طریق Package Manager پاک کنید، اما هنگامی که از terminal استفاده می کنید، سریع تر می توانید این کاررا انجام دهید.

شما می توانید terminal را با فشردن دکمه های Ctrl+Alt+T نیز باز کنید.

نمایش برنامه های نصب شده

 1. لیستی از تمام برنامه های نصب شده برای شما نمایش داده می شود. dpkg –list را تایپ کنید و ↵ Enter را فشار دهید. لیستی طولانی از برنامه های نصب شده برای شما نمایش داده می شود. شما می توانید از نوار terminal برای بررسی لیست برنامه ها استفاده کنید.

چهارمین ستون لیست برنامه ها, جزئیات برنامه را نمایش می دهد. این ستون برای شناسایی برنامه ای که می خواهید حذف کنید به شما کمک می کند.

حذف برنامه در لینوکس

 1. برنامه را حذف کنید. sudo apt-get –purge remove programname را تایپ کنید و ↵ Enter را فشار دهید. اطمینان حاصل کنید که نام برنامه را دقیقا همانطور که در لیست نوشته شده است. وارد می کنید.

دستور بالا برنامه و تمام فایل های آن را حذف می کند.

اگر میخواهید فایلهای پیکربندی را حفظ کنید، بخشی از دستور را پاک کنید (sudo apt-get remove programname).

شما می توانید با اضافه کردن نام دقیق برنامه ها, چندین برنامه را به یکباره حذف کنید.

به عنوان مثال برای حذف برنامه های Skype و Opera باید بدین صورت تایپ کنید sudo apt-get –purge remove skype opera

بررسی دوباره حذف برنامه

 1. بررسی کنید که چه برنامه ای حذف خواهد شد. ممکن از شما رمز عبور خواسته شود و برای حذف برنامه از شما درخواست تایید فرایند پرسیده شود. ترمینال تمام فایل هایی را که قرار است حذف شود به شما نشان خواهد داد. هر برنامه ای که با این برنامه مرتبط باشد نیز حذف می شود.

پس از حذف برنامه، شما به ترمینال بازگشت داده می شوید.

 

عیب یابی

حذف فضای اشغال شده

 1. فایل های نصب کننده ی قدیمی فضای زیادی را اشغال می کنند. Linux فایل های نصب کننده ی قدیمی را با این هدف که ممکن است شما دوباره بخواهید آنها را نصب کنید, نگه می دارد. این فایل ها فضای زیادی را در درایو شما اشغال می کنند. شما می توانید با تایپ کردن du -sh /var/cache/apt/archives. حجم فضای اشغال شده را مشاهده کنید.
 • sudo apt-get autoclean را تایپ کنید و سپس ↵ Enter را فشار دهید. با این کار تمام فایل های مربوط به برنامه ای که قبلا حذف شده است, حذف خواهد شد.

شما می توانید با تایپ کردن sudo apt-get clean هر فایل نصب کننده ای را حذف کنید.

 

 

 

linux, آموزش پاک کردن برنامه ها در linux, پاک کردن برنامه, پاک کردن برنامه های نصب شده در لینوکس, پاک کردن برنامه ی نصب شده, ترفند حذف برنامه در linux, حذف برنامه ها در لینوکس, حذف برنامه های لینوکس, حذف برنامه های نصب شده در سیستم عامل linux, حذف نرم افزار های لینوکس, لینوکس, نحوه ی حذف برنامه ها, ویندوز,
+ حذف برنامه های نصب شده در سیستم عامل  Linux
حذف برنامه های نصب شده در سیستم عامل Mac
نویسنده : ، موضوعات : مطالب ، 11 ساعت پیش ارسال شده ، بدون نظر

حذف برنامه های قدیمی در بیشتر دستگاه های جدید یکی از مهم ترین کار ها به شمار می رود. برنامه های قدیمی فضای دستگاه شما را اشغال می کنند و سرعت آن را کاهش می دهند. برنامه هایی که در اجرا مشکل دارند ممکن است برای سیستم شما نیز مشکل ایجاد کنند. حذف برنامه ها معمولا کار ساده ای است. اگر در حذف برنامه ها مشکل دارید, راه حل مشکل شما اینجاست.

پوشه ی برنامه ها

 1. پوشه ی برنامه های خود را باز کنید. شما می توانید پوشه ی برنامه های خود را به سرعت از Dock خود باز کنید، یا می توانید این کار را با کلیک روی منوی «Go» در Finder و انتخاب «برنامه ها» انجام دهید.

هم چنین می توانید  Shift+⌘ Command+A⇧ را فشار دهید. این رایج ترین کار برای بازکردن پوشه ی برنامه هاست.

انتقال برنامه به سطل زباله

 1. برنامه یا پوشه ی برنامه را درون سطل زباله بکشید. برنامه ها با یک آیکون واحد, مانند “Mozilla Firefox” یا پوشه ی برنامه ها, مانند “Microsoft Office” نشان داده می شوند.

شما می توانید پوشه ها و برنامه ها را به یکباره حذف کنید.

اگر به صورت تصادفی برنامه ی اشتباهی را درون سطل زباله گذاشتید, به راحتی می توانید آن را از سطل زباله بیرون بکشید و به پوشه ی برنامه ها بازگردانید.

حذف برنامه ی داخل سطل زباله

 1. وقتی می خواهید برنامه ها به صورت کامل حذف شوند, سطل زباله را خالی کنید. روی آیکون سطل زباله راست کلیک کنید و سپس “Empty Trash” را انتخاب کنید تا برنامه های درون سطل زباله حذف شوند. برای تایید حذف برنامه ها روی Empty Trash کلیک کنید.

 

عیب یابی

حذف کامل برنامه در مک

 1. بعضی از برنامه ها فایل هایی را از خود به جای می گذارند. بسیاری از برنامه ها این چنین هستند. این فایل ها برای زمانی که تصمیم به بازگردانی برنامه گرفتید, به شما کمک خواهند کرد. ممکن است گاهی اوقات بخواهید تمام فایل ها به طور کامل حذف شوند.

دکمه ی  ⌥ Option را نگه دارید و روی منوی “Go” کلیک کنید.

از منوی “Go”, گزینه ی  “Library” را انتخاب کنید.

فایل های مرتبط با این برنامه را در

/~Library/, ~/Library/Preferences/ن برنامه را درون سطل زباله بکشیدبر

 

و

/~Library/Application Support/ folders

پیدا کنید. این فایل ها را درون سطل زباله بکشید.

launchpad

 1. از Launchpad نمی توانید برنامه ها را پاک کنید. نسخه های جدیدتر سیستم عامل OS X حاوی Launchpad هستند. شما می توانید تمام برنامه های نصب شده ی خود را در اینجا ببینید. شما می توانید تنها برنامه هایی را حذف کنید که از Mac App Store نصب شده باشند. برای حذف دیگر برنامه ها باید طبق روش بالا عمل کنید.

نصب برنامه حذف کننده

 1. بعضی از برنامه ها حذف نمی شوند. اگر برای حذف برنامه ها مشکل دارید شاید بهتر باشد از یک برنامه ی حذف کننده استفاده کنید. یکی از محبوب ترین برنامه های حذف کننده برای سیستم عامل Mac را می توانید از آدرس زیر به صورت رایگان دریافت کنید.

/freemacsoft.net/appcleaner

 

 

 

 

mac, آموزش پاک کردن برنامه ها در mac, پاک کردن برنامه, پاک کردن برنامه های نصب شده در مک, پاک کردن برنامه ی نصب شده, ترفند حذف برنامه در mac, حذف برنامه ها در مک, حذف برنامه های مک, حذف برنامه های نصب شده در سیستم عامل Mac, حذف نرم افزار های مک, مک, مکینتاش, نحوه ی حذف برنامه ها, ویندوز,
+ حذف برنامه های نصب شده در سیستم عامل Mac
حذف برنامه های نصب شده در گوشی های IOS
نویسنده : ، موضوعات : مطالب ، 14 ساعت پیش ارسال شده ، بدون نظر

 

حذف برنامه های قدیمی در بیشتر دستگاه های جدید یکی از مهم ترین کار ها به شمار می رود. برنامه های قدیمی فضای دستگاه شما را اشغال می کنند و سرعت آن را کاهش می دهند. برنامه هایی که در اجرا مشکل دارند ممکن است برای سیستم شما نیز مشکل ایجاد کنند. حذف برنامه ها معمولا کار ساده ای است. اگر در حذف برنامه ها مشکل دارید, راه حل مشکل شما اینجاست.

 

انتخاب برنامه در IOS

 1. روی آیکون برنامه ضربه بزنید و نگه دارید. خواهید دید که آیکون تمام برنامه ها تکان می خورند.

پاک کردن برنامه در IOS

 1. در گوشه ای از برنامه که می خواهید آن را حذف کنید روی X ضربه بزنید.

شما نمی توانید برنامه هایی که روی آیفون نصب شده است, را حذف کنید.  تنها راه حذف این برنامه ها این است که قفل شکنی IOS انجام دهید. این کار خطرناک است و گارانتی گوشی شما را باطل میکند و می تواند برای گوشی شما مشکل ساز باشد. اگر با این مسائل مشکلی ندارید, برای راهنمایی بیشتر در مورد قفل شکنی IOS اینجا کلیک کنید.

 

 

تائید حذف برنامه در IOS

 1. برای تایید حذف روی گزینه ی “Delete”  ضربه بزنید. برنامه با تمام تنظیمات آن از دستگاه iOS شما حذف خواهد شد.

 

عیب یابی

فعال کردن حذف برنامه ها

 1. اگر “X” در کنار برنامه ظاهر نشد ممکن است به دلیل محدودیت های تنظیمات باشد. به خاطر داشته باشید که شما نمی توانید برنامه های اصلی گوشی مانند Camera را حذف کنید.

تنظیمات را باز کنید.

روی “General” و سپس “Restrictions” ضربه بزنید.

اطمینان حاصل کنید که «حذف برنامه ها» فعال است.

 

 

ios, آموزش پاک کردن برنامه های اپل, آیفون, اپل, پاک کردن برنامه های آیفون, پاک کردن برنامه های گوشی IOS, ترفند حذف برنامه در IOS, حذف, حذف برنامه, حذف برنامه در IOS, حذف برنامه های نصب شده, حذف برنامه های نصب شده در گوشی های IOS, نحوه ی حذف برنامه ها, نصب شده,
+ حذف برنامه های نصب شده در گوشی های IOS
چگونه یک کیف لپ تاپ مناسب بخریم؟
نویسنده : ، موضوعات : مطالب ، 1 روز پیش ارسال شده ، بدون نظر

 

انتخاب کیف مناسب لپ تاپ برای مدیران و کارکنان ادارات بسیار مهم است. کیف مناسب نه تنها آزادی حرکت به فرد می دهد بلکه تمام لوازم جانبی و ضروری لپ تاپ را در خود جای می دهد. به همین دلیل است که افراد باید در انتخاب کیف مناسب نهایت دقت را به خرج دهند.

 

مراحل

 

 1. ببینید که آیا کیف لپ تاپی که می خواهید بخرید, می تواند یک لپ تاپ “18 را در خود جای دهد.

کیف دو جداره لپ تاپ

 1. اطمینان حاصل کنید که کیف لپ تاپ حداقل دارای دو محفظه برای نگهداری لپ تاپ و لوازم جانبی باشد.

 

 1. تعداد محفظه های جا سازی لوازم در کیف لپ تاپ را بررسی کنید. کیف های لپ تاپ معمولا جاهایی برای نگهداری فایل ها و اسناد, خودکار, کارت های اعتباری, بطری آب و گوشی شما دارند.

 

 1. سعی کنید کیفی که خریداری می کنید دارای چندین جیب باشد.

 

 1. به دنبال کیف هایی باشید که زیپ های با کیفیت دارند.

بند کیف لپ تاپ

 1. بررسی کنید که آیا بند های کیف به اندازه ی کافی محکم است و می توانید برای مدت طولانی از کیف استفاده کنید یا خیر. بهتر است کیفی بخرید که بند های آن قابل تنظیم باشد.

 

 1. کیفی بخرید که گارانتی داشته باشد.

 

 

 

 

loptop, چگونه یک کیف لپ تاپ مناسب بخریم؟, خرید کیف لپ تاپ, راهنمای خرید کیف لپ تاپ, کیف, کیف لپ تاپ, کیف لپ تاپ مناسب, لپ تاپ, نکاتی در مورد کیف لپ تاپ, ویژگی های کیف لپ تاپ مناسب,
+ چگونه یک کیف لپ تاپ مناسب بخریم؟
حذف برنامه های نصب شده در سیستم عامل ویندوز
نویسنده : ، موضوعات : مطالب ، 1 روز پیش ارسال شده ، بدون نظر

حذف برنامه های قدیمی در بیشتر دستگاه های جدید یکی از مهم ترین کار ها به شمار می رود. برنامه های قدیمی فضای دستگاه شما را اشغال می کنند و سرعت آن را کاهش می دهند. برنامه هایی که در اجرا مشکل دارند ممکن است برای سیستم شما نیز مشکل ایجاد کنند. حذف برنامه ها معمولا کار ساده ای است. اگر در حذف برنامه ها مشکل دارید, راه حل مشکل شما اینجاست.

control panel

 1. Control Panel را باز کنید. اکثر برنامه ها را می توانید با استفاده از مدیریت برنامه های Control Panel حذف کنید. راه های مختلفی برای دسترسی به کنترل پنل وجود دارد:
 • اگر از Windows 7, Vista و  XPاستفاده می کنید _ روی منوی Start کلیک کنید و “Control Panel” را انتخاب کنید.
 • اگر از Windows 8.1 استفاده می کنید _ روی دکمه ی Start راست کلیک کنید و “Control Panel” را انتخاب کنید.
 • اگر از Windows 8 استفاده می کنید _ نوار را باز کنید و “Settings” را انتخاب کنید. روی “Change PC Settings” و سپس “Control Panel” کلیک کنید.

 

Programs and Features

 1. “Programs and Features” یا “Uninstall a program” را انتخاب کنید. مدیریت برنامه اجرا می شود.
 • اگر از Windows XP استفاده می کنید, “Add or Remove Programs” را انتخاب کنید.

بارگذاری برنامه ها

 1. صبر کنید تا فهرست برنامه ها بارگذاری شوند. اگر سیستم شما قدیمی باشد یا برنامه های زیادی روی آن نصب شده باشد این پروسه چند لحظه به طول می انجامد.

مرتب سازی برنامه ها

 1. برای مرتب سازی برنامه ها روی ستون بالا کلیک کنید. به طور پیش فرض, لیست برنامه ها براساس حروف الفبا مرتب می شود. شما می توانید با کلیک روی ستون آن روش مرتب سازی برنامه ها را تغییر دهید. به عنوان مثال با کلیک روی ستون “Installed On”, آخرین برنامه هایی را که نصب کرده اید, مشاهده خواهید کرد. با کلیک روی ستون “Size” برنامه هایی را مشاهده خواهید کرد که بیشترین فضا را اشغال کرده اند.

Uninstall

 1. برنامه ای را که می خواهید حذف کنید، انتخاب کنید. روی دکمه Uninstall که در نوار ابزار ظاهر می شود, کلیک کنید.

پاک کردن برنامه

 1. برای پاک کردن برنامه طبق دستورالعمل پیش بروید. بسیاری از برنامه ها دارای روش های حذف سفارشی هستند. به دقت طبق دستورالعمل ها پیش بروید تا برنامه به صورت کامل حذف شود.

ریستارت کردن کامپیوتر

 1. ( در صورت لزوم ) سیستم را مجددا راه اندازی کنید. برای حذف بعضی از برنامه هایی که به فایل های سیستم شما ارتباط دارند, باید سیستم را مجددا راه اندازی کنید. هر کار نیمه تمامی که با سیستم انجام می دادید ذخیره کنید و سیستم را مجددا راه اندازی کنید.

 

 

عیب یابی

فعال کردن بازیابی

 1. برنامه ای را حذف کنید که برای سیستم شما مشکل به وجود آورده است. گاهی اوقات با حذف یک برنامه پوشه ای از سیستم شما نیز پاک می شود. این کار باعث می شود سیستم شما دچار مشکل شود یا هنگ کند. بهترین کار برای رفع این مشکل بازگردانی اطلاعات است. این کار تاثیری روی فایل های شخصی شما ندارد.
 • ابزار System Restore را با جستجوی “restore” در Windows 7  و  Vistaباز کنید. و اگر از  Windows 8 استفاده می کنید, برای این کار می توانید “recovery” را جستجو کنید.  در ویندوز XP می توانید ابزار System Restore را طبق روش زیر باز کنید.

All Programs → Accessories → System Tools

 

 

 • قبل از حذف کردن برنامه, بازیابی آن را فعال کنید. شما می توانید از موارد مختلف بازیابی با کلیک کردن روی گزینه ی “Show more restore points” مطلع شوید.
 • تأیید کنید که می خواهید گزینه ی بازگردانی را فعال کنید. فرایند بازگردانی به مدت چند دقیقه به طول می انجامد و کامپیوتر شما مجددا راه اندازی خواهد شد.

دانلود نرم افزار های ضدبدافزار

 1. ابزار مرورگر حذف نمی شود. ابزار مرورگر هنگام نصب برنامه های دیگر به صورت پنهانی روی سیستم شما اجرا می شود. حذف آنها بسیار مشکل است و احتمالا مجددا آنها را روی سیستم خود مشاهده خواهید کرد. احتمالا برای این کار نیاز باشد از نرم افزار های ضد بد افزار استفاده کنید.

نرم افزار های Adwcleaner, Malwarebytes Antimalware و  HitmanProرا دانلود و اجرا کنید. بیشتر این برنامه ها نسخه ی رایگان دارند, سیستم شما را اسکن می کنند و برنامه های مخرب را حذف می کنند. مهم است که هر سه اسکنر را با هم اجرا کنید زیرا هر کدام از آنها کاری را انجام می دهد که دیگری انجام نمی دهد.

setting Windows 8

 1. نمی توانید به این روش لیست برنامه ها را در Windows 8 پیدا کنید. برنامه های Windows 8 در مدیریت برنامه های Control Panel نمایش داده نمی شود. برنامه ها باید به روش دیگری حذف شوند.
 • نوار منو را باز کنید و “Settings” را انتخاب کنید.
 • ابتدا “Change PC settings” و سپس “Search and apps را انتخاب کنید.
 • گزینه ی “App sizes” و سپس برنامه ای که می خواهید حذف کنید را انتخاب کنید.

روی دکمه ی “Uninstall” و برای تایید حذف برنامه, مجددا روی “Uninstall” کلیک کنید.

 

 

uninstall, برنامه, برنامه های نصب شده, پاک کردن برنامه های نصب شده در ویندوز, ترفند حذف برنامه های ویندوز, حذف برنامه ها در ویندوز 8, حذف برنامه های نصب شده در سیستم عامل ویندوز, حذف برنامه های ویندوز, نرم افزار, نرم افزار حذف برنامه ها, ویندوز, ویندوز 8,
+ حذف برنامه های نصب شده در سیستم عامل ویندوز
چکار کنیم که باتری لپ تاپ Dell ما بیشتر شارژ نگه دارد؟
نویسنده : ، موضوعات : مطالب ، 1 روز پیش ارسال شده ، بدون نظر

چکار کنیم که باتری لپ تاپ Dell ما بیشتر شارژ نگه دارد؟

 

آیا با باتری های لپ تاپ Dell خود مشکل دارید و می خواهید بیشتر شارژ نگه دارند؟ در اینجا به شما می گوییم که چکار کنید تا عمر باتری لپ تاپ شما افزایش یابد.

 

 

مراحل

 

 1. لپ تاپ خود به مدت طولانی به شارژر متصل نکنید. اگر لپ تاپ شما روشن است و از آن استفاده نمی کنید, آن را از شارژر جدا کنید. شارژر را نیز از برق جدا کنید زیرا در غیر این صورت برق همچنان مصرف می شود.

 

 1. فقط زمانی لپ تاپ را شارژ کنید که به شارژ نیاز باشد. دائما در حالت شارژ قرار دادن لپ تاپ, باتری آن را ضعیف می کند. اگر این کار را انجام دهید خیلی زود مجبور می شوید دائما آن را به شارژر متصل کنید و این دقیقا چیزی است که باید از آن اجتناب کنید. تنها زمانی لپ تاپ را به شارژر متصل کنید که لپ تاپ به شما اخطار کاهش باتری می دهد و به محض اینکه شارژ کامل شد آن را از شارژ بکشید.

باطری لپ تاپ

 1. باتری لپ تاپ را جدا کنید. باتری لپ تاپ در زیر آن قرار دارد. ممکن است لازم باشد برای جدا کردن باتری چند گیره را باز کنید. ممکن است با این وجود مجبور شوید باتری لپ تاپ خود را دائما به شارژر متصل کنید اما این روش عمر باتری شما را افزایش می دهد.

از باتری لپ تاپ تنها زمانی استفاده کنید که می خواهید آن را بیرون از منزل ببرید.

اطمینان حاصل کنید که قبل از جدا کردن باتری لپ تاپ, حداقل 70% شارژ داشته باشد. با این کار باتری هر زمان که بخواهید آماده ی استفاده است و امکان تخلیه ی باتری کمتر می شود.

 

 1. لپ تاپ را خاموش کنید و وقتی از آن استفاده نمی شود, شارژر را جدا کنید. اگر می خواهید بیش از یک ساعت از خانه بیرون بمانید خاموش کردن لپ تاپ بهترین راه برای صرفه جویی در مصرف برق و افزایش طول عمر باتری است.

شارژ باطری لپ تاپ

 1. برای ذخیره سازی درازمدت باتری های لیتیومی, آنها باید حداقل 50 درصد شارژ شوند.باتری ها را در مکان گرم و خشک نگه دارید.

 

 

 

 

battery, laptop, باتری لپ تاپ, بهینه کردن باتری لپ تاپ, ترفند نگهداری از باتری laptop, چکار کنیم که باتری لپ تاپ Dell ما بیشتر شارژ نگه دارد, چگونه عمر باتری لپ تاپ را زیاد کنیم, شارژ باتری لپ تاپ, علت زود خالی شدن باتری لپ تاپ, لپ تاپ, نگهداری از باتری لپتاپ,
+ چکار کنیم که باتری لپ تاپ Dell ما بیشتر شارژ نگه دارد؟
نحوه ی تنظیم رنگ مانیتور LCD
نویسنده : ، موضوعات : مطالب ، 2 روز پیش ارسال شده ، بدون نظر

 

نحوه ی تنظیم رنگ مانیتور LCD

دو روش :

تنظیم رزولوشن مانیتور LCD

کالیبره کردن مانیتور LCD

 

هنگامی که به مانیتور LCD (مایع کریستال ال سی دی) نگاه می کنید, تصاویر باید واضح و روشن باشند و رنگ ها باید غنی و جذاب باشند. معمولا انتخاب رزولوشن اصلی LCD ( تنظیم اولیه صفحه نمایش مانیتور LCD که توسط سازنده ارائه شده است) تصویر مطلوب تری را به بیننده ارائه می دهد. با این حال انتخاب تنظیمات اولیه رزولوشن بهترین تصویر را به بیننده ارائه نمی دهد. شما می توانید با کالیبره کردن LCD از تصویر واضحتری برخوردار شوید.

 

 

روش اول : تنظیم رزولوشن مانیتور LCD

 

 1. کامپیوتر را روشن کنید. صبر کنید تا تصویر زمینه ی اصلی نمایش داده شود.

 

 1. مطمئن شوید که برنامه ی دیگری در حال اجرا نباشد.

گزینه استارت کامپیوتر

 1. روی گزینه ی “Start” ( یا لوگوی مایکروسافت ویندوز) از گوشه ی پایین سمت چپ صفحه نمایش کلیک کنید تا آیتم های منو برای شما نمایش داده شود.

control panel

 1. “Control Panel ” را انتخاب کنید.

Appearance and Personalization

 1. ابتدا عنوان ” Appearance and Personalization ” را تعیین کنید و سپی گزینه ی “Adjust screen resolution ” را انتخاب کنید.

 1. روی گزینه ی “Resolution” کلیک کنید و صبر کنید تا منوی کشویی ظاهر شود.

 

 1. رزولوشن مورد نظر خود را انتخاب کنید. هر رزولوشنی که انتخاب می کنید تصویر با آن تنظیم می شود ( اگر رزولوشن مناسب نیست, رزولوشن دیگری را انتخاب کنید ) سپس روی گزینه ی “Apply ” کلیک کنید.

تایید تغییرات

 1. صبر کنید تا سیستم از شما بپرسد که آیا تنظیمات قابل قبول است یا خیر. اگر رزولوشن مناسب است گزینه ی “yes” را انتخاب کنید, در غیر این صورت به تغییر رزولوشن ادامه دهید تا به رزولوشن دلخواه خود برسید.

 

 

روش دوم : کالیبره کردن مانیتور LCD

control panel

 1. روی گزینه ی “Start” ( یا لوگوی مایکروسافت ویندوز) از گوشه ی پایین سمت چپ صفحه نمایش کلیک کنید و سپس ” Control Panel ” را انتخاب کنید.

Calibrate Color

 1. به ترتیب روی گزینه های Appearance and Personalization>Display>Calibrate Color کلیک کنید.

 

 1. وقتی “Display Calibration Color Calibration” ظاهر شد، روی “Next” کلیک کنید.

تعیین روشنایی

 1. روشنایی، کنتراست و تعادل رنگ را تعیین کنید. پس از اصلاح هر بخش روی گزینه ی ” Next ” کلیک کنید تا مراحل تکمیل گردند.

صفحه You’ve successfully created a new calibration

 1. صفحه ی “You’ve successfully created a new calibration” را مشاهده کنید.

 

 1. برای مشاهده ی صفحه قبل از کالیبراسیون روی دکمه « Previous Calibration » کلیک کنید.

 

 1. برای دیدن صفحه با تغییرات آن، بر روی دکمه ی “Calibration Current” کلیک کنید.

 

 1. هر دو کالیبراسیون را با هم مقایسه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

 

 1. برای پذیرفتن کالیبراسیون جدید روی گزینه ی “Finish” کلیک کنید.

 

 1. اگر می خواهید کالیبراسیون به حالت قبلی اش برگردد گزینه ی “Cancel” را انتخاب کنید.

 

 1. تمام!

 

 

آموزش افزایش کیفیت مانیتور, آموزش تنظیم نور, آموزش تنظیم نور و رنگ در صفحه نمایش, تنظیم رزولوشن مانیتور LCD, تنظیم کنتراست ال سی دی, تنظیم مانیتور, تنظیم نمایشگر, روش تنظیم رنگ در مانیتور, کالیبره کردن مانیتور, کالیبره کردن مانیتور LCD, مانیتور, نحوه ی تنظیم رنگ مانیتور LCD, نمایشگر,
+ نحوه ی تنظیم رنگ مانیتور LCD
Page 1 of 1612345...10...Last »
تمامی حقوق مطالب برای نشریه علمی اختصاصی مدیریت پیشرفت محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.